Vill du vara med?

Vill du vara med och driva traktens bästa badanläggning?

Valkebobadet är en ideell förening där allt utom entré/kiosk och simskola sköts av engagerade medlemmar. Inför säsongen 2022 behöver vi dig som vill hjälpa till med något av budget, bokföring, gräsklippning, utemiljö, fastighetsskötsel, poolstädning, vattenteknik, marknadsföring, grafisk design, webbprogrammering, personaladministration, projektledning, styrelsearbete, dokumentation, festfixande och mycket annat. Arbetet bedrivs i större och mindre grupper under övergripande ledning av föreningens styrelse.

Kanske har du även egna idéer om hur du skulle vilja göra Valkebobadet ännu bättre?

Hör av dig till styrelsen@valkebobadet.se (eller via Messenger om det känns enklare) och berätta vad du skulle vilja bidra med!

PS: Preliminärt datum för föreningens årsmöte är 13/2. Kallelse med tid och plats kommer senast två veckor innan.